Mówię NIE, gdy myślę NIE – jak stawiać granice w rodzinie w duchu NVC

Mówię NIE, gdy myślę NIE – jak stawiać granice w rodzinie w duchu NVC

Happy loving family. mother and child girl playing, kissing and hugging

Zapraszamy na wykład i warsztaty dla rodziców:

„Mówię NIE, gdy myślę NIE – jak stawiać granice w rodzinie w duchu NVC”

https://www.facebook.com/events/2125644457446903/

 

Spotkanie zachęca rodziców do mówienia dziecku „NIE” z czystym sumieniem. Inspiruje rodziców do odkrywania własnych potrzeb i dbania o nie. Odczarowują rodzicielstwo bliskości, jako źle rozumiane wychowanie bezstresowe.

Podczas spotkania zajmiemy się tematem stawiania granic:

– co stoi za „nie” i jak mówić je z czystym sumieniem, a przy tym nie krzywdzić innych?

– jak usłyszeć „nie” dziecka jako ważny komunikat o nim samym i umieć go przyjąć?

– jak okazać zrozumienie dla „nie” dziecka, niekoniecznie podporządkowując mu się?

„Często wydaje nam się, że „nie” jest przeciwieństwem miłości: jest odrzuceniem, odmową okazania troski i zainteresowania, a ze strony dziecka po prostu nieposłuszeństwem. Jeśli jednak chcemy, żeby relacje w naszej rodzinie były zbudowane na równej godności wszystkich osób, musimy otworzyć drzwi dla „nie”, dla dialogu i dla dyskusji. Wyobrażenie, że dorosły rozkazuje, a dziecko wykonuje jego polecenia, nie da się pogodzić z ideą równej godności. Owszem, przeciwieństwem posłuszeństwa jest nieposłuszeństwo, ale nam chodzi nie o przeciwieństwo, lecz o alternatywę dla posłuszeństwa, którą jest osobista odpowiedzialność.”

Jesper Juul

Spotkania dofinansowane są w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy.

KIEDY:
28.11 (środa) w godz. 9:30-14:00 (wykład + warsztat)

GDZIE:

Przestrzeń dla rodziny, ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2 (wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem)

Zajęcia dofinansowane są w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy.

Koszt udziału 20 zł.

Płatność w formie przelewu w ciągu 2 dni od rezerwacji miejsca.

Przelew stanowi potwierdzenie rezerwacji miejsca.

 

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):

przestrzen@manzana.org.pl

Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł i termin

 

Info:

Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY

https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

 

 

Spotkanie poprowadzą:

Joanna Ogrodowska – psycholog, certyfikowany trener grupowy i psychoterapeuta, trener FamilyLab Polska. Pracuje jako trener warsztatu psychologicznego w MANZANIE Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych. Od 11 lat prowadzi warsztaty psychologiczne w ramach projektów skierowanych m.in. do rodziców, dzieci, młodzieży, nauczycieli. Prowadzi indywidualne wsparcie psychologiczne. Jest współzałożycielką i Wiceprezesem Fundacji MANZANA. Fascynuje ją praca z ludźmi i dla ludzi. Jako trener umiejętności psychologicznych stara się pomagać innym na drodze do samorozwoju, kształtowania własnych umiejętności, odkrywania tego, co w nas dobre. Prywatnie mama 8-letniej Hani i 4,5-letniej Julki.

 

Anna Przybyszewska – psycholożka, trenerka warsztatu psychologicznego, certyfikowana trenerka Familylab Polska, pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i jest w procesie certyfikacji, doradca zawodowy. Założycielka i prezeska MANZANY Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych, w ramach której od 13 lat prowadzi warsztaty psychologiczne m.in. dla rodziców, dzieci, młodzieży, nauczycieli i osób bezrobotnych. Prowadzi indywidualne wsparcie psychologiczne oraz indywidualne doradztwo zawodowe. Pracuje w podejściu TSR oraz w duchu Porozumienia bez przemocy (NVC). Zafascynowana podejściem do życia według filozofii duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula. W pracy z rodzicami i życiu prywatnym kieruje się wartościami promowanymi przez Familylab: równa godność, autentyczność, integralność i odpowiedzialność osobista. Prywatnie jest żoną Artura i mamą Julka i Amelki.