Dialog zamiast kar

Dialog zamiast kar – wykład/warsztaty dla rodziców

https://www.facebook.com/events/554468854999896/

Drodzy Rodzice zapraszamy Was serdecznie na praktyczne spotkanie z Zofią Szacht Petersen (wcz. Zofia Żuczkowska. Będziecie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie i warsztatach prowadzonym przez certyfikowaną trenerkę NVC, założycielkę Szkoły Empatii i autorkę książki „Dialog zamiast Kar”.

Dialog…

– czym jest dialog? Jak go odnaleźć?

– jak mówić do dziecka, by być usłyszanym oraz jak słuchać żeby je usłyszeć, czyli o współpracy i budowaniu wzajemnego kontaktu między dorosłymi a dziećmi

– jak wspierać kompetencje komunikacyjne u dzieci.

 

Praktyczny warsztat dialogu, który ożywia kontakt między ludźmi. Taki dialog potrzebny jest dzieciom, wspiera ich zaufanie do siebie i innych, wzmacnia naturalne społeczne kompetencje, z którymi wszyscy przychodzimy na świat.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą doświadczać kontaktu z dzieckiem opartego na szacunku i rozmowie, bez nagród i kar.

Podczas spotkania Zosia podzieli się swoim doświadczeniem w pracy z dorosłymi i dziećmi którzy doświadczają piękna takiej relacji.

KIEDY:

21.11 (środa) w godz. 15:30-20:30

GDZIE:

Przestrzeń dla rodziny, ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2 (wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, środkowa turkusowa furtka)

Zajęcia dofinansowane są w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy.

Koszt udziału 20 zł (za wykład i warsztat)

Płatność w formie przelewu w ciągu 2 dni od rezerwacji miejsca.

Przelew stanowi potwierdzenie rezerwacji miejsca.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):

przestrzen@manzana.org.pl

Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł i termin

Info:

Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY

https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

 

 

Spotkanie poprowadzi:

Zofia Schacht-Petersen – certyfikowana trenerka Nonviolent Communication (Pozoumienia bez Przemocy), mediatorka (SMR), doradca rodzinny (KUL), z wykształcenia polonistka (UJ), dziennikarka, redaktor w pismach parentingowych i life stylowych.

Od 2003 roku poznaję i wdrażam w praktyce Nonviolent Communication współpracując głównie ze skandynawskimi trenerami NVC. Jestem autorką artykułów poświęconych NVC publikowanych w magazynach pedagogicznych oraz dwóch książek „Wychowanie bez klapsa” (2006) oraz „Dialog zamiast kar” (2014).

Od 2006 organizuje w Polsce a od 2010 roku współprowadzi treningi NVC dla całych rodzin – Family Camp, a także, od 2008 roku, intensywne treningi NVC dla osób indywidualnych i dla par.

Razem z mężem Karstenem Schacht-Petersenem pracuje według własnego autorskiego programu nauczania NVC: „Kroki do kontaktu”. Dodatkową inspiracją w ich pracy jest teoria dialogu i terapia „Imago”, a także koncepcja kształtowania relacji rodzinnych i wspierania naturalnych społecznych kompetencji dziecka opracowana przez duńskiego pedagoga Jesper Juula.

Od 2010 roku prowadzi w Polsce tematyczne szkolenia dla rodziców oraz nauczycieli szkół i przedszkoli pod nazwą Szkoła Empatii (https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Empatii-175512989286366/)