Nastolatek w rodzicie. Wieczór kompetencji rodzicielskich wg. filozofii Jespera Juula

Nastolatek w rodzicie. Wieczór kompetencji rodzicielskich wg. filozofii Jespera Juula

Nastolatek w rodzinie – kiedy kończy się wychowanie?  Dofinansowany środowy wieczór kompetencji rodzicielskich wg. filozofii Jespera Juula

https://www.facebook.com/events/771332326714897/

Czy życie z nastolatkiem musi oznaczać ciągłe konflikty?

Czy jedyna droga do uzyskania autonomii to bunt?

Czy powinno mnie niepokoić, że moje nastoletnie dziecko się nie buntuje?

Jak zrozumieć kogoś, kto teraz tak bardzo różni się ode mnie – dziwnie się ubiera, ma dziwną fryzurę, słucha zupełnie niezrozumiałej dla mnie muzyki i komunikuje się półsłówkami?

Jak być mądrym rodzicem nastolatka?

Jak zaoferować mu swoje wsparcie, żeby mógł z niego skorzystać?

Gdzie stawiać teraz granice? Na co pozwalać? Jak rozmawiać o szkole?

 

Im więcej tego rodzaju pytań postawią sobie rodzice dorastającego dziecka, tym większa szansa, że przez nastoletni wiek swoich dzieci przejdą razem konstruktywnie.

 

Jesper Juul kieruje do nas trudny do przyjęcia dla przeciętnego polskiego rodzica przekaz: kiedy dziecko ma 14 lat, już za późno na wychowanie. Teraz możemy przyglądać się efektom naszych wysiłków podejmowanych przez ostatnie lata. Nie chodzi jednak o to, aby pozostać biernym obserwatorem zmagań naszego nastoletniego dziecka ze światem – postulujemy przejście na pozycję sparingpartnera: osoby, która daje maksymalny opór, ale jednocześnie dba o to, aby nie wyrządzić szkody.

Jak zrobić to w praktyce – to właśnie jest tematem seminarium.

 

„Kiedy kończą trzynaście-czternaście lat, oczekują od rodziców właściwie tylko jednego: świadomości, że na tym świecie jest jedna albo dwie osoby, które naprawdę akceptują je takimi, jakimi są.”
Jesper Juul

 

KIEDY:

15.01 (środa) w godz. 17:30-19:30

 

GDZIE:

Google maps – Przestrzeń dla rodziny
Wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, będzie turkusowe ogrodzenie i trzy furtki, środkowa turkusowa furtka to nasza Przestrzeń, dzwonek jest przy furtce (ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2)

Koszt udziału: 20 zł*

*Cena obejmuje 40% kosztu organizacji seminarium (koszt bez dofinansowania to 50 zł).

 

Płatność w formie przelewu.

Przelew stanowi potwierdzenie rezerwacji miejsca.

 

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):

przestrzen@manzana.org.pl

tel. 600 445 055

Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł i termin

 

Prowadząca:

Anna Przybyszewska – psycholożka, trenerka warsztatu psychologicznego z 13-letnim doświadczeniem. Jedna z pierwszych certyfikowanych trenerek Familylab Polska. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Porozumienia bez Przemocy. Założycielka i prezeska MANZANY Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych, w ramach której od 13 lat prowadzi warsztaty psychologiczne m.in. dla rodziców, dzieci, młodzieży, nauczycieli i osób bezrobotnych. Prowadzi indywidualne wsparcie psychologiczne oraz indywidualne doradztwo zawodowe. Zafascynowana podejściem do życia według filozofii duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula. W pracy z rodzicami i życiu prywatnym kieruje się wartościami promowanymi przez Familylab: równa godność, autentyczność, integralność i odpowiedzialność osobista.

 

 

Info:

Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY

https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

przestrzen@manzana.org.pl

tel. 600 445 055