O Przestrzeni

„Przestrzeń dla Rodziny” to miejsce, które powstało by wspierać rodziców, dzieci i wszystkie osoby, które potrzebują pomocy i wsparcia lub chcą się rozwijać. To przestrzeń, w której najważniejszą wartością jest wspieranie relacji: w rodzinie, z ludźmi dookoła lub kontaktu z samym sobą.
Organizujemy warsztaty psychologiczne, wykłady, treningi, grupy rozwojowe oraz twórcze warsztaty dla rodziców z dziećmi. Prowadzimy konsultacje indywidualne, psychoterapię, coaching zawodowy (doradztwo zawodowe), terapię dla młodzieży.
„Przestrzeń dla Rodziny” jest to przestrzeń dla rodzica, aby mógł zająć się swoją złością, smutkiem, zmęczeniem i zainspirował się do zadbania o siebie w taki sposób jaki tego potrzebuje.
Nasze działania są dofinansowane z Urzędu Dzielnicy Ursynów.
„Przestrzeń dla Rodziny” prowadzi MANZANA Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych, która działa od 2005 roku. Po 12 latach działalności, w sierpniu 2017 roku powstała „Przestrzeń dla rodziny” na Ursynowie w Warszawie, ul. Przy Bażantarni 11 lok 2B.

Nasza filozofia

Pracujemy w podejściu Jespera Juula, założyciela FamilyLab International, który proponuje odejście od autorytarnej i władczej roli rodzica na rzecz budowania autentycznej relacji z dziećmi i wspierania ich poczucia własnej wartości. Autentyczność, równa godność, odpowiedzialność, akceptacja (jest jak jest) to wartości, którymi się kierujemy zainspirowani naszym autorytetem.

Ważne dla nas jest szerzenie wśród rodziców idei „Porozumienia bez przemocy” Marshalla Rosenberga, która jest nie tylko skuteczną metodą komunikacji, ale przede wszystkim sposobem odbierania i postrzegania świata opartego na wzajemnym szacunku, empatii, poszanowaniu własnych potrzeb oraz potrzeb innych osób.

Tematem niezwykle dla nas ważnym, którymi zaraził nas Lawrence J. Cohen jest rodzicielstwo przez zabawę. Chcemy inspirować i pokazywać rodzicom, babciom, dziadkom oraz osobom pracującym z dziećmi: jak poprzez zabawę możemy: budować bliskie, oparte na miłości i wzajemnym szacunku relacje; poznawać świat dzieci; pomagać im w wyrażaniu emocji; uczyć ich współpracy bez walki o władzę – i oczywiście świetnie się przy tym bawić!