ŁADOWARKA. Grupa kompetencji społecznych dla młodzieży

ŁADOWARKA. Grupa kompetencji społecznych dla młodzieży

ŁADOWARKA
GRUPA KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH
(dla młodzieży 11-13 lat)
https://www.facebook.com/events/1882508141852655/

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Pedagodzy, Dyrektorzy Szkół ruszamy z bezpłatnym projektem ŁADOWARKA dla nastolatków 11-13 lat (z trudnymi doświadczeniami w relacjach rówieśniczych). Razem z młodzieżą przez 10 spotkań będziemy ładować akumulatory i WZMACNIAĆ KOMPETENCJE SPOŁECZNE i zdobywać MOC:
– MOC do budowania relacji,
– MOC do lepszej współpracy z innymi,
– MOC do lepszej komunikacji z innymi,
– MOC do lepszego zrozumienia własnych granic i ich ochrony,
– MOC do budowania poczucia własnej wartości i pewności siebie,
– MOC do radzenia sobie ze złością i nieprzyjemnymi uczuciami,
– MOC do akceptacji siebie 😊.
Głównym celem grupy jest wzmacnianie kompetencji psychospołecznych młodzieży.

Grupa rozwojowa dla młodzieży „ŁADOWARKA” stworzona została z myślą o młodzieży 11-13 lat, z trudnymi doświadczeniami w relacjach rówieśniczych.
Spotkania skierowane są dla uczniów, którzy:
– mają trudności w nawiązywaniu lub utrzymywaniu relacji rówieśniczych;
– potrzebują wsparcia przy rozwijaniu kompetencji społecznym (m.in. związanych z budowaniem relacji, stawianiem granic rówieśnikom lub związanych z rozwiązywaniem konfliktów z innymi)
– doświadczali lub doświadczają odrzucenia, agresji lub przemocy w grupie rówieśniczej.

Projekt składa się z 10 spotkań 2-godzinnych dla stałej grupy uczestników. Dodatkowo oferujemy wsparcie indywidualne dla każdego uczestnika.
W ŁADOWARCE młodzież pod opieką wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów, w atmosferze pełnej zrozumienia, szacunku i akceptacji, będzie nabywała ważne umiejętności społeczne bardzo przydatne w codziennym życiu m.in.: umiejętności komunikacji bez przemocy, wyznaczania i obrony własnych granic, umiejętności asertywnego odmawiania, budowania i rozwijania poczucia własnej wartości, czy radzenia sobie z własnymi emocjami i agresją.
Chcemy zaprosić do Przestrzeni dla rodziny młodych ludzi. Do naszego miejsca, gdzie w bezpiecznej atmosferze będą mogli dostać wsparcie, pełną akceptację, NAŁADOWAĆ SIĘ. Szczególną wagę chcemy zwrócić na pracę nad poczuciem własnej wartości, które jest niezwykle ważne w budowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi, ale także z samym sobą.
Grupa dla młodzieży prowadzona jest w oparciu o autorski program umiejętności społecznych stworzonych na bazie kilkunastoletnich doświadczeń Fundacji w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Zajęcia grupowe i indywidualne wsparcie w ramach projektu „ŁADOWARKA” prowadzone jest przez trenerki Fundacji MANZANA, dyplomowane psycholożki i pedagożki, certyfikowane trenerki umiejętności psychospołecznych. Zespół posiada długoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą uwikłaną w przemoc rówieśniczą, zarówno ze sprawcami, jak i ofiarami, w ramach programu „Klasa bez przemocy”, który Fundacja realizuje regularnie od 2008 r.

KIEDY: poniedziałki godz. 17-19 (7, 14, 21, 28 października, 4, 18, 25 listopada, 2, 9, 16 grudnia).

GDZIE: Przestrzeń dla Rodziny, ul. Przy Bażantarni 11 lok. B2 (wejście od ul. Borsuka) Ursynów

KOSZT: bezpłatnie. Udział w projekcie jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu Biura Edukacji w ramach projektu “Klasa bez przemocy – program przeciwdziałania przemocy równieśniczej”.

REKRUTACJA: Na początek zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkania rekrutacyjne. Decyzja o udziale podejmowana jest przez trenerów prowadzących grupę w oparciu o spotkania rekrutacyjne z dziećmi i rodzicami.

ZAPISY: Kamila Broniarek, 608-303-088, kamila@manzana.org.pl

ORGANIZATOR: Manzana Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych; Przestrzeń dla rodziny.