Chustonoszenie (wykład i warsztaty)

Chustonoszenie (wykład i warsztaty)

Wprowadzenie do chustonoszenia – wykład + warsztaty dla rodziców, opiekunów i innych zainteresowanych chustonoszeniem.

https://www.facebook.com/events/1413574708797142/

Jesteście zainteresowani chustonoszeniem? Podobają się Wam kolorowe i wzorzyste chusty, ale nie wiecie jaką wybrać? Dziecko cierpi na kolki, nie chce spacerować w wózku czy ma problemy z zaśnięciem?

Już wkrótce na Ursynowie możecie się spotkać z Doradczynią Noszenia ClauWi Basią Gładysz.

Nie istotne jest czy jesteś tatą, mamą, babcią, czy opiekunem tymczasowym.  W chuście może nosić każdy! Zapraszam Was na wykład o idei chustonoszenia, na którym dowiecie się:

– co może nam dać chustonoszenie?

– od kiedy można motać (nosić w chuście)?

– jak to robić prawidłowo? na co zwrócić uwagę?

– dlaczego jest ich tak dużo i co wybrać?

Zajęcia to idealne wprowadzenie w temat  również dla osób, które oczekują dziecka oraz rodziców i opiekunów dzieci. Zapraszam mamy, tatusiów, babcie, dziadków, ciocie, przyjaciół i wszystkich, którzy chcą objąć bliskością i ciepłem chusty.

KIEDY:

Wprowadzenie do chustonoszenia- teoria cz.1

18 października (piątek), godz. 12:30-14:30

 

Warsztaty chustowe- praktyka cz.2 (do wyboru jeden z warsztatów)

21 października (poniedziałek)

do wyboru:

godz. 10:00 – 12:00 KANGUR (max 6 osób)

godz. 12:30 – 14:30 KIESZONKA (max 6 osób)

godz. 14:50 – 16:50 PLECAK (max 6 osób)

Na zajęcia z konkretnego wiązania obowiązuje zapis przy zgłoszeniu. Prosimy o przyniesienie swoich chust lub zgłoszenie potrzeby wypożyczenia. Panie po porodzie cesarskim, który odbył się nie wcześniej niż 12 tyg temu ze względów zdrowotnych mogą wziąć udział w warsztatach z kangurka lub plecaka.

GDZIE:

Przestrzeń dla rodziny, ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2 (wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, turkusowe ogrodzenie – będą trzy furtki, środkowa to nasza Przestrzeń)

Zajęcia dofinansowane są w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy.

Koszt udziału 40 zł (za dwie części 1 i 2; wykład i wybrane warsztaty jedne z trzech).

Płatność w formie przelewu. Przelew stanowi potwierdzenie rezerwacji miejsca.

 

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):

przestrzen@manzana.org.pl

Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł i termin

Info:

Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY

https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

 

Spotkanie poprowadzi:

Basia Gładysz – doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi, magister pielęgniarstwa. Ukończyła kurs szkoły noszenia o międzynarodowej renomie ClauWi praz kurs pielęgnacji neurorozwojowej dzieci do 1 r.ż.. Szkolenia oparte o rzetelną i aktualną wiedzę ortopedów, fizjoterapeutów oraz innych specjalistów obejmują informacje z zakresu prawidłowego ułożenia kręgosłupa, miednicy oraz całego układu kostnego dziecka, a także korzyści psychologicznych wynikających z noszenia. Wykształcenie zawodowe – tytuł magistra pielęgniarstwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pozwala na jeszcze szersze spektrum postrzegania bezpiecznego noszenia.

Prywatnie mama nosząca w chuście. Działaczka lokalna – zaangażowana w życie małej społeczności matek. Aktywna organizatorka spotkań podczas których pomaga mamom zacząć przygodę z noszeniem w chuście, wspiera karmienie naturalne oraz propaguje ideę kobiecego kręgu, który angażuje mamy do współpomagania. Zafascynowana rozwojem małego człowieka i możliwościami, które chustonoszenie może wnieść w życie dziecka i opiekuna.

 

Serdecznie zapraszamy!!!