Złości się dziecko, złoszczę się ja – jak wyrażać złość w rodzinie w duchu NVC

Złości się dziecko, złoszczę się ja – jak wyrażać złość w rodzinie w duchu NVC

Dofinansowany wykład i warsztat kompetencji rodzicielskich

https://www.facebook.com/events/2245323125588543/

Drogi Rodzicu,
czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego będąc w samolocie w sytuacji, gdy ciśnienie w kabinie gwałtownie spadnie pasażerowie podróżujący z dziećmi zakładają maskę tlenową najpierw sobie, a następnie dziecku? Czy zastanawiałeś się, dlaczego właśnie w takiej kolejności? Co się stanie, jeśli postąpisz inaczej?
– Kiedy ty będziesz mógł normalnie oddychać, będziesz w stanie zadbać również o bezpieczeństwo twoich dzieci.
Ze złością i jej wyrażaniem jest podobnie. Aby rodzic mógł zająć się dzieckiem i jego emocjami w sposób wspierający relację, musi sam zadbać o siebie i swoje samopoczucie.

Niniejsze spotkanie składać się będzie z dwóch części.
Pierwsza część to inspiracja dla rodziców do zajęcia się sobą, swoim przeżywaniu złości, swoich sposobach radzenia z nią. Przyjrzymy się potrzebom i emocjom rodziców w sytuacjach z życia rodzinnego. Na wielu konkretnych przykładach (np. wychodzenia rano z dziećmi z domu) przedstawimy w praktyce filozofię podejścia z szacunkiem do dzieci.
Będzie to czas refleksji nad tym jak rodzice mogą zadbać o siebie, o swoje potrzeby i relacje w rodzinie w duchu wyrażenia złości rodzica bez krzywdzenia dziecka.

Druga część to próba zrozumienia emocji dziecka, jego potrzeb i zachowań. Spotkanie poświęcone będzie budowaniu relacji z dzieckiem opartym na empatii nawet podczas jego wybuchów złości. Tutaj również na podstawie konkretnych przykładów wspólnie z rodzicami poszukamy odpowiedzi na pytanie jak być z dzieckiem, gdy się ono złości.

KIEDY:
28.03 (czwartek) w godz. 9:00-14:00 (wykład + warsztat)

GDZIE:

Google maps – Przestrzeń dla rodziny
Wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, będzie turkusowe ogrodzenie i trzy furtki, środkowa turkusowa furtka to nasza Przestrzeń, dzwonek jest przy furtce (ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2)

Koszt udziału: 40 zł (wykład + warsztat)*

*Cena obejmuje 40% kosztu organizacji wykładu i warsztatu (koszt bez dofinansowania to 100 zł).

Fundacja MANZANA  otrzymuje  dofinansowanie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny.

Płatność w formie przelewu.

Przelew stanowi potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Liczba miejsc ograniczona.

 

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):

przestrzen@manzana.org.pl

Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł i termin

Spotkanie poprowadzi:
Anna Przybyszewska – psycholożka, trenerka warsztatu psychologicznego z 13-letnim doświadczeniem. Jedna z pierwszych certyfikowanych trenerek Familylab Polska. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Porozumienia bez Przemocy. Założycielka i prezeska MANZANY Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych, w ramach której od 13 lat prowadzi warsztaty psychologiczne m.in. dla rodziców, dzieci, młodzieży, nauczycieli i osób bezrobotnych. Prowadzi indywidualne wsparcie psychologiczne oraz indywidualne doradztwo zawodowe. Zafascynowana podejściem do życia według filozofii duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula. W pracy z rodzicami i życiu prywatnym kieruje się wartościami promowanymi przez Familylab: równa godność, autentyczność, integralność i odpowiedzialność osobista.

 

Info:

Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY

https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

tel. 600 445 055